Aksaray oto ekspertiz

Araç almadan önce ne gibi kusurları olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bu hem alıcı ve satıcı arasındaki güveni koruyor hem de doğru fiyat elde etmenize yardımcı oluyor. Ancak, tek başına satıcının ya da alıcının yaptırmış olduğu kontroller ne yazık ki güven duygusunu zedeleyen bir durum oluyor.

Araç almadan önce ne gibi kusurları olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Bu hem alıcı ve satıcı arasındaki güveni koruyor hem de doğru fiyat elde etmenize yardımcı oluyor. Ancak, tek başına satıcının ya da alıcının yaptırmış olduğu kontroller ne yazık ki güven duygusunu zedeleyen bir durum oluyor. O nedenle araç satın alırken ekspertiz hizmetinden yararlanmak daha güvenilir bir ortam sunuyor. Aksaray oto ekspertiz hizmeti veren otonom oto ekspertiz, hem güven içerisinde satın alım işlemlerinizi yapmanıza hem de araçtan emin olmanıza yardım ediyor.

Neden Oto Ekspertiz Gerekiyor?

Özellikle ikinci el araç satın alacaksanız ne gibi hasarı var, sorunları var mı, kaportasında problem karşınıza çıkıyor mu gibi sorulara yanıt bulmalısınız. Çünkü tüm bu soruların yanıtı aracın asıl değerini sizlere sunacaktır. Aynı zamanda aracı satan kişinin hasarı yoktur sözüne inanmak da doğru ve mantıklı bir durum değildir. Hasar kaydı yoktur ibaresi olsa bile hasar kaydı yaptırmadan araçların tamir edildiği de bilinen bir gerçektir. O nedenle özel araç ve gereçler ile araçların kontrol altında olması, uzman ekip tarafından inceleniyor olması her zaman avantaj sağlar. Boyasız, hasarsız, temiz bir araç satın alabilmek adına Aksaray oto ekspertiz hizmetinden yararlanmalısınız.

Oto Ekspertiz Nedir?

Bilir kişi tarafından aracın incelenmesi değerlendirilmesi ve rapor tutulması işlemine ekspertiz hizmeti adı veriliyor. Yani inceleme yapan kişiler konunun uzmanıdır. Fren sisteminden yol tutuşuna kadar pek çok konuda araç test edilir ve sonucu da bir rapor halinde kişilere sunulur. Kısacası kadından temiz gibi bir ifadeye güvenmek yerine ekspertiz raporuna güvenmek çok daha mantık işidir. Üstelik aracın durumunun tüm detaylarına kadar inceleniyor olması da büyük bir avantajdır. Bunların yanında araç satın alırken fiyat konusunda bir orta yol bulunması adına da önemli bir konudur.

Araç satın alırken oto ekspertiz hizmetinden yararlanmak zorunda değilsiniz. Ancak, yararlanmanız lehinize bir sonuç doğurmaktadır. Özellikle de ikinci el bir araç satın alımı yapacaksanız ileride karşınıza çıkan sorunları şimdiden görebilmeniz adına verimli bir işlem olacaktır.

Araç Alınırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Araç satın almaya karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı parametreler karşınıza çıkıyor. Öncelikle alacağınız aracın yedek parçasının hemen temin edilip edilemeyeceğine odaklanmalısınız. Aynı zamanda herhangi bir arıca durumunda yakınlarda bir servis olup olmadığını araştırmanız gerekiyor. Aracı aldığınız fiyata satmak istediğinizde bunun mümkün olup olmadığını da araştırmak durumundasınız. Ancak, bu şekilde karlı bir alışveriş yapmış olursunuz.

Aksaray  oto ekspertiz hizmetinden yararlanmaya karar verdiyseniz ve test sürüşünde bulunmak istiyorsanız bu işlemin şeffaflıkla yapıldığını unutmamalısınız. Bu nedenle test sürüşüne çıkmak istiyorsanız hem alıcının hem de satıcının aynı anda araç içinde bulunması gerektiğini unutmamalısınız. Ekspertiz raporlarının bir garanti süresi yoktur. Bunun nedeni aracın ekspertiz hizmetinden hemen sonra bir kazaya karışabileceği gerçeğidir. Aynı zamanda rapor içerisinde düşüncem, fikrim gibi ibareler yer aldığı zaman yasa önünde herhangi bir hak sağlayamayacağınızı da unutmamalısınız.

Ekspertiz Raporu Ne Zaman Çıkar?

Tüm bakımlar ve incelemeler bittikten sonra işinin ehli kadro sizler için bir rapor hazırlıyor. Öncelikle bu raporun 10 dakika gibi bir süre içerisinde çıkmasını beklemek ne yazık ki mantıklı değildir. Çünkü böyle bir talepte bulunduğunuz zaman aracın tüm aksamlarının kontrol edilmediğini unutmamalısınız. O nedenle belirli bir süre beklemeniz raporun çok daha kapsamlı olması açısından önemli bir konudur. Aksaray oto ekspertiz  konusunda deneyimli bir firma arayışı içerisindeyseniz Otonom Oto ekspertiz sizlere hizmet veriyor.

Diyelim ki raporu aldınız ancak, araç satın almaktan vazgeçtiniz. O zaman oto eksperine para ödemesem olur mu gibi bir soru aklınıza geliyorsa ne yazık ki böyle bir şansınız yok. Aracı satın alsanız da almasanız da ödemeyi yapmanız gerekiyor. En ideal ödeme şekli ise ücretin yarısının alıcı, yarısının da satıcı tarafından karşılanmasıdır.

Araç satın alırken gözünüz arkada kalmamalıdır. O nedenle de oto ekspertiz hizmetinden muhakkak yararlanmalısınız. Şuan için bu yasal bir gereklilik değildir. Ancak, kısa bir süre içerisinde ekspertiz hizmeti almanın yasal olması da beklenen bir durumdur. Bu sayede araç alımlarında mağduriyet durumu ortadan kalkacaktır.


Yazdır   e-Posta